Banker Bilo

Zeytin toplayıcısı Bilo ve arkadaşları Almanya’ya gitmek için Maho ile anlaşmışlardır. Maho bir kamyonun arkasında onları götürecektir. Ancak Maho usta bir dolandırıcıdır. Köylüleri Almanya yerine diye İstanbul’a götürür ve ortadan kaybolur. Bilo ve arkadaşları İstanbul’da olduklarını öğrendiklerinde büyük bir şok geçirirler.

Banker Bilo
Banker Bilo, 1980 yılında Ertem Eğilmez tarafından çekilen İlyas Salman ve Şener Şen’in başrollerinde olduğu bir filimdir.

Yönetmen Ertem Eğilmez
Senaryo Yavuz Turgul,Sadık Şendil
Yapımcı Ertem Eğilmez
Yapım 1980 – Türkiye
Tür Dram,Komedi
Süre 85 Dak.

Oyuncular: Şener Şen,Münir Özkul,Ali Şen,İlyas Salman,Meral Zeren

Konusu

Zeytin toplayıcısı Bilo ve arkadaşları Almanya’ya gitmek için Maho ile anlaşmışlardır. Maho bir kamyonun arkasında onları götürecektir. Ancak Maho usta bir dolandırıcıdır. Köylüleri Almanya yerine diye İstanbul’a götürür ve ortadan kaybolur. Bilo ve arkadaşları İstanbul’da olduklarını öğrendiklerinde büyük bir şok geçirirler. Bu arada Maho zengin bir aile kızı olan Necla ile evlenmiş ve işlerin başına geçmiştir. Bilo Maho’yu bulmaya kararlıdır. Kader onları birçok kez karşı karşıya getirecek ve Bilo’ya intikamını alma fırsatı verecektir.

 

Ertem Eğilmez,Şener Şen,Münir Özkul,Ali Şen,İlyas Salman,Meral Zeren,1980,Yavuz Turgul,Sadık Şendil,Yeşilçam,Nostalji,Türk Filmi,Türkçe,
Banker Bilo Filminin fotoğrafları için tıklayınız

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.